Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kontakt całą dobę:

77 421 5631

506 429 292

Przydatne informacje:

Dla większości z nas informacja o śmierci bliskiej nam osoby jest szokiem. Często nie jesteśmy w stanie racjonalnie myśleć i podejmować decyzji. Znając ten problem w krótki sposób chcielibyśmy przekazać kilka informacji, które w tej ciężkiej chwili pomogą w pierwszym etapie organizacji pogrzebu.

   więcej...  

Dla większości z nas informacja o śmierci bliskiej nam osoby jest szokiem. Często nie jesteśmy w stanie racjonalnie myśleć i podejmować decyzji. Znając ten problem w krótki sposób chcielibyśmy przekazać kilka informacji, które w tej ciężkiej chwili pomogą w pierwszym etapie organizacji pogrzebu.

Jeżeli zgon nastąpi w domu: 

W pierwszej kolejności należy wezwać lekarza opiekującego się zmarłym pacjentem lub lekarza pogotowia, który wystawia protokół zgonu lub kartę zgonu. Karta zgonu jest podstawowym dokumentem stwierdzającym przyczynę zgonu i jest niezbędna do wyrobienia SKRÓCONYCH AKTÓW ZGONU (w Urzędzie Stanu Cywilnego).

Następnie po wystawieniu powyższego dokumentu należy zadbać o przewiezienie osoby zmarłej z domu do chłodni przez zakład pogrzebowy. W tej sytuacji wystarczy zadzwonić do Zakładu Pogrzebowego Kowalczyk pod całodobowy telefon 77 4215631 / 506429292 gdzie po przyjęciu zlecenia pracownicy zakładu pogrzebowego przyjeżdżają po odbiór osoby zmarłej.

Jeżeli zgon nastąpił w szpitalu:

Najczęściej lekarz opiekujący się zmarłym pacjentem wystawia kartę zgonu, z którą należy się udać do urzędu stanu cywilnego w miejscu zgonu bliskiej nam osoby - celem otrzymania aktu zgonu. Pozostałe formalności już są w naszej gestii.

Od tej chwili wszelkie dalsze formalności i zadania związane z organizacją pochówku przejmuje na siebie zakład pogrzebowy.

Jeżeli zgon nastąpił w miejscu publicznym: 

W przypadku zgonu osoby w miejscu publicznym w pierwszej kolejności należy wezwać lekarza opiekującego się zmarłym pacjentem lub lekarza pogotowia, który wystawia protokół zgonu lub kartę zgonu. Karta zgonu jest podstawowym dokumentem stwierdzającym przyczynę zgonu i jest niezbędna do wyrobienia SKRÓCONYCH AKTÓW ZGONU (w Urzędzie Stanu Cywilnego).

Następnie należy zadzwonić do Zakładu Pogrzebowego Kowalczyk pod całodobowy telefon 77 4215631 / 506429292, gdzie po przyjęciu zlecenia pracownicy zakładu pogrzebowego przyjeżdżają po odbiór osoby zmarłej.

Jeżeli zgon nastąpił w skutek wypadku:

Jeżeli zgon nastąpił w skutek wypadku, lub też zachodzi uzasadnione podejrzenie, że przyczyną zgonu mogło być przestępstwo, na pochowanie zwłok oprócz karty zgonu wymagane jest zezwolenie prokuratora. Zwłoki osób zmarłych lub zabitych w miejscach publicznych przewozi się na wniosek właściwego organu (najczęściej prokuratora) do zakładu medycyny sądowej ustalenia przyczyny zgonu. Organizowanie i opłacenie tego przewozu należy do zadań powiatu.

Przewoźnicy nie maja prawa do informowania rodziny o zgonie danej osoby. W tym przypadku, tak samo jak w poprzednich, wybór firmy pogrzebowej należy tylko i wyłącznie do najbliższych zmarłej osoby.

Skąd wziąć środki na zorganizowanie pogrzebu?

Środki pieniężne na zorganizowanie pogrzebu zapewnia Skarb Państwa w formie tzw. zasiłku pogrzebowego. Kwota zasiłku w pełni wystarcza, by zorganizować standardową i kompleksową uroczystość pogrzebową, a rozliczenie następuje bezpośrednio u nas w zakładzie.

Dokumenty potrzebne do załatwienia aktu zgonu:

  • karta zgonu wystawiona przez lekarza,
  • dowód osobisty osoby zmarłej,
  • dowód osobisty członka rodziny zgłaszającej zgon.

Dokumenty potrzebne do załatwienia zasiłku pogrzebowego ZUS/KRUS

  • akt zgonu
  • legitymacja ubezpieczonego (wydana przez ZUS/KRUS),
  • faktura za trumnę (wystawiana przez zakład pogrzebowy),
  • ksero dowodu osobistego członka rodziny, pełna nazwa firmy, gdzie członek rodziny pracuje lub leg.zus/krus,
  • nr konta na które maja wpłynąć pieniądze z zasiłku pogrzeb.

Wizytówką naszej firmy jest wysoka jakość usług, niskie ceny - jesteśmy producentami ,a naszymi referencjami - długoletnie doświadczenie i szkolenia.

Zakład pogrzebowy Kowalczyk to: kompleksowe usługi pogrzebowe, transport w kraju i zagranicą, kremacje, ekshumacje, produkcja trumien, krzyże, tabliczki, kwiaty, wiązanki, oprawa muzyczna, formalnosci ZUS/KRUS

Wszystkie prawa zastrzeżone - Zakład Pogrzebowy Kowalczyk - 2014

Projekt i wykonanie: Wilinet